ארוחת גבינות ויין

Cheese and Wine

ככל שישראלים אוהבים לטייל ברחבי העולם כך הם גם קולטים ומייבאים עוד ועוד מתכונים וטעמים שונים ומיישמים בבית. אנחנו מוצאים היום אפילו במרכולים מדפים שלמים עמוסים במוצרים מכל העולם או בגרסאות הישראליות שלהם. זה נכון בעיקר לכל מה שקשור למי שאוהב גבינות מיוחדות או יינות מובחרים. כבר היום מחלקת הירקות והפירות מניבה לנו תוצרת חקלאית מעולה מחקלאים ישראלים שמשווקים אותה כאן ולא רק בחו"ל, כך שלא פלא שרבים משדרגים גם את המטבח שלהם במתכונים מעולים שיכולים לעמוד בהצלחה בכל קריטריון בתחרות חובבים. תרבות הבישול והאירוח מקבלת תגבור גם הודות למי שפותח אתרי מתכונים שהופכים להיות פופולריים ובצדק. המתכונים הטובים ביותר, כשהם מוסברים בצורה פשוטה, יכולים להיות הרבה יותר נגישים לכל בשלן. זה מה שעושה אתרים כאלה טובים באמת. 

מה מוצאים בישראל לחובבי גורמה?

כשיש גם אין ספור חומרים על עבודה נכונה במטבח זה בוודאי הרבה יותר קל לבשל היום בישראל, בשקלול כל הגורמים האלה. ישראל עומדת כבר בכל תחרות שהיא גם כאשר מציבים את איכות חומרי הגלם וגם את המוצרים. אין שום סיבה להתנצל על מה שאנחנו רואים וטועמים. אפשר ללכת לכל יקב בישראל ולקנות יינות מעולים בקנה מידה עולמי שיתאימו לכל ארוחת גבינות ויין שתרצו לערוך לחברים ולמשפחה. בקרים כאלה מומלץ לבדוק גם מקרר גבינות מיוחדות שנמצא בכל מרכול ובכל מעדנייה, כי יש היום מחלבות בוטיק מעולות שמוכרות את התוצרת שלהן רק במקומות מסוימים. יש חנויות שמוכרות מעט תוצרת מעולה וזה מספיק להן כדי להפוך לסוד מקומי של חובבי גורמה, כדי לא להתמסחר ולהפוך להמוניים מדי ולהתפשר על האיכות. 

איפה למצוא מתכונים?

אנחנו יודעים שיש היום יותר בלוגים על אוכל וגם אתרים שונים של מתכונים שמחליפים את ספרי הבישול ואת התכניות הישנות של פעם. יש היום גם ערוצי יוטיוב מעולים שמציעים מתכונים מעולים בכל רמת הכנה ובכל דרגת מומחיות. גם לגבינות האלה אפשר למצוא בכל אתר מתכונים טוב שיכול להציע לכם רעיונות נהדרים לכך. יש מי שמתמחה בזה ולא רק היצרנים של הגבינות ולא רק מי שמשווק יינות מובחרים. אם מצרפים לכך ירקות או פירות ומאפים ואגוזים יכולים לערוך ארוחת גבינות ויין נהדרת בכל עונה של השנה ובכל הזדמנות שמתחשק לכם לחגוג.

טבעונים וצמחונים

גם טבעונים יכולים ליהנות ממחלבות בוטיק טבעוניות מעולות שיודעות לייצר גבינות טבעוניות מעולות מאגוזים ומסויה. האמת היא שזה ממש מפתיע לגלות שישראל הפכה למעצמה טבעונית וצמחונית אבל לא מפתיע לראות שחוש היזמות הישראלי הצליח להמציא את הגלגל מחדש בכל הקשור למטבח הזה. זה באמת יכול להיות ההבדל שבין מטבח ישראלי משעמם לבין מטבח ישראלי שיגיע לכל העולם ויענה לדרישה הגוברת למתכונים טבעוניים מעולים בכל טעם ומכל מה שאפשר להכין מחומרים טבעוניים ללא חומרים מהחי.

תשארו בקשר

כדי להמשיך לקבל מאיתנו כתבות ומתכונים, תשארו איתנו בקשר על ידי זה שתרשמו לניוזלטר שלנו:)

גלילה למעלה