למה חשוב לעבוד עם סכין מטבח איכותית

knife, cutting board, sharpening steel

לא משנה באיזו פעולת חיתוך, קיצוץ, קילוף או הפרדה של בשר מדובר, הסכין מהווה חלק בלתי נפרד מכלי המבטח ומגיעות למגוון שימושים, סוגים ומחירים שונים. יש לזכור שרכישת סכין מטבח איכותית איננה מסתיימת בכך, אלא גם לשמש בזמן העבודה בצורה נכונה עם הסכין. 

חשיבות סכיני מטבח איכותיות להכנת מנות טעימות ומפנקות

סכין מטבח מהווה את הכלי האישי שלכם ותסייע לכם ביעילות רבה כאשר תבחרו אותה בצורה נכונה. סכין למטבח מורכבת משלושה חלקים: הלהב, הידנית ולשון הסכין. חשוב להכיר את סוגי הסכינים השונים הקיימים בשוק, עלויות, משקל הסכין ולא פחות חשוב, התחזוקה השוטפת והאחריות שיש על הסכין. בתמורה, הסכין תשרת אתכם למשך שנים רבות. סכין שף איכותית תאפשר חיתוך מדויק ומהיר ותסייע לעבודה מהנה, מקצועית ויצירתית. 

עבודה נכונה עם סכין מטבח איכותית

לאחר שהבנו את חשיבותה של הסכין במטבח, חשוב להבין כאשר באים לעבוד עם סכינים שונים חייב לדעת להתאים אותה לסוגי המאכלים. זה נובע מהעובדה שסכין שף איכותית משמשת עבור כמעט כל סוגי החיתוך והפריסה, בייחוד סכינים ייעודיות המשמשות להתמודדות עם מאכלים ספציפיים יותר כמו למשל, ירקות, בשר או דגים. כמו כן, חשוב מאוד לאחוז ביד החזקה את הסכין ובנוגע לתחזוקה וניקיון של סכיני מטבח איכותיות הנחשבות ליוקרתיות של יצרניות ומותגים מוכרים, כדאי מאוד לא להשתמש במדיח כלים שכן מהווה נזק עם חומרי ניקוי העלולים לפגום בלהב הסכין וחלודה. לכן, רצוי לשטוף את סכיני המטבח עם סבון ומים בטמפרטורה פורשת בלבד על מנת למנוע את הופעת החלודה. אולם, כאשר מדובר בלהב סכין העשויה מפלדת אל חלד הדבר פחות קריטי. בנוסף, אחת ההרגלים שלנו במטבח, מהוות טעות בעת שימושה של הסכים וקורת כאשר אנחנו חותכים או קוצצים בשר וגוררים את שאריות למרכז – זוהי טעות. לשם כך, יש להימנע מלבצע פעולה זו על מנת לא לפגום באיכותו של הלהב ולגרום לשחיקתו באופן מהיר יותר מלבד השחיקה הרגילה של הסכינים. יחד עם זאת, כאשר אתם עובדים עם מוצרים קפואים , לדוגמא, מדובר על חומרי גלם קשים יותר לחיתוך ולכן, רצוי מאוד להשתמש בסכינים מתאימים לכך בעלות להב עבה לצורך חיתוך בטוח ואחיזה יציבה.

זכרו שלעולם אין לקח סיכונים בזמן עשיית הטוב במטבח. כשאתם נמצאים ומבשלים את המאכלים הטעימים והאהובים עליכם, החברה הכי טובה שלכם במטבח הינה סכין למטבח איכותית אשר יחד איתה תעשו הכל. לשם כך, הקפידו לבחור את הסכין לפי הצורך ובהתאם לנוחות והתקציב שלכם.

תשארו בקשר

כדי להמשיך לקבל מאיתנו כתבות ומתכונים, תשארו איתנו בקשר על ידי זה שתרשמו לניוזלטר שלנו:)

גלילה למעלה