מסעדות אתיופיות

Teff flour in a bowl and teff grain with a spoon

זהו הזמן לגלות עולם שלם של מסעדות שטרם הכרתם: מסעדות אתיופיות. אז, מהי, למעשה, הקולינריה האתיופית? ובכן, מסעדות אתיופיות הן לרוב יהיו מסעדות כשרות. במידה והמסעדה מנוהלת על ידי אתיופים יהודים – כך יהיה משום שמדובר בקהילה שכמעט כל משתתפיה הם דתיים. שנית, המסעדה מציעה שלל רחב של מאכלים שלא הכרתם קודם, החל מסוגים חדשים של בצקים ועד לסוגי תבלינים ורטבים שלא היו מוכרים לכם קודם לכן. אז, תניחו את הפיתה בצד ובואו לנשנש מבצק אינג'רה איכותי.

מאכלים מכל הטעמים

החל ממאכלים חריפים ועד לדברי מתיקה אותנטיים. הבישול האתיופי מציע מגוון רחב של מיני מזונות שמהווים חלק בלתי נפרד מהמסורת האמהרית. גם בתחום המאכלים היהודיים – יהיו המאכלים היהודיים האתיופיים המקבילים שונים, ובניחוח שטרם נראה. הידעתם, למשל, כי מצה אתיופית לפסח היא מצה עגולה?

מאכלים חריפים בתפוצה רבה

זהו הטעם השולט במטבח האתיופי. לא מדובר בחריף המזרח תיכוני או בקארי ההודי מצד שני אלא בסוג חדש של חריף פיקנטי שמי שלא ביקר במסעדה אתיופית לא טעם. חל מהמאכלים יהיו מאכלי היום יום ברוב המטבחים בארץ, וחלקם יהיו חדשים למהדרין. בשני המקרים הטעם החריף המיוחד מושל בכיפה במסעדות האתיופיות.

שירות מלצרים וטבחים מעל למצופה

מערך שירות שלם של טבחים ומלצרים יהיו לעזרכם. מערך השירות גם יעבד מהר את מזונכם, וגם יגיש אותו לשולחנכם מהר, ומאידך – באיכות. מושלמות היא ממש שם המשחק במסעדות אתיופיות שמכבדות את עצמן: גם שירות יעיל ומהיר, וגם דיוק בכמויות התיבול ורכיבי המזון הנדרשים להפקת המנה.

הכל מתחיל בפרטים הקטנים

החל ממאכלי בצקים ועד למנות עיקריות – החשוב ביותר הוא הפרט הקטן והשולי. במסעדה אתיופית זו – כל מאכל ייבנה במנסורציה, כלומר עם כמות הרכיבים המדויקת כדי לגרום לכם להרגיש את אתיופיה הקולינרית וגם שיהיה לכם טעים, מזין, משביע, וחשוב מכל – מהנה.

תנאי ניקיון וסניטציה אופטימליים

במסעדה אתיופית, ככל מסעדה אחרת, חשוב להקפיד על כללי הניקיון והסניטציה הנדרשים. במידה והמסעדה גם מגישה בשר, היא חשופה לביקורת בנושא מטעם משרד הבריאות. אכן, במסעדות אתיופיות המכבדות את עצמן הרגלי הניקיון מוקפדים מאד, ולשביעות רצונם של כל סועד וסועדת.

תשארו בקשר

כדי להמשיך לקבל מאיתנו כתבות ומתכונים, תשארו איתנו בקשר על ידי זה שתרשמו לניוזלטר שלנו:)

גלילה למעלה