מסעדות יפניות

במסעדות יפניות חייב להיות מוצג מיטב המטבח היפני האותנטי. המטבח היפני, שנשען בעיקר על סושי, ירק, ורטבים חמוצים ומתוקים מציג קולינריה נרחבת המסתמכת על רכיבי מזון מסוגים רבים, אולם כאן נספק לכם מספר נקודות לבדיקת רמת טיבה של המסעדה, והאם כדאי לפנות אליה כלקוחות המבקשים לצרוך מן המטבח היפני.

מבקרי מסעדות בסגנון יפני – דע מה הם אומרים

חשוב להכיר לא רק מבקרי מסעדות, אלא אישים שהתחום שלהם הוא יפן: אנתרופולוגים וחוקרי תרבויות מהאי מן המזרח הרחוק, למשל. הם ודאי ידעו להצביע לכם על מסעדות יפניות מובחרות אשר כדאי מאד לקפוץ לבקר בהן. כמו כן, חשוב מאד להתייעץ ספציפית עם מבקרי מסעדות כדי לקבל מידע על שירות, זמני המתנה, וזמני שהייה במסעדה בממוצע לסועדי שלוש מנות.

המנות בסגנון יפני ניתנות למבחר כשהן על בסיס דג ובשר או בסיס צמחוני

ההפרדה הזו מיושמת בקנאות בכל שורה בתפריט. מסעדה יפנית טובה צריכה לגרום לכם בקלות להבין מהי כל מנה, ולאפשר לכם לעשות את הבחירות שלכם בהתאם לכך. למשל, בתחום הסושי ישנו סושי שבסיסו על דג, וסושי שבסיסו על אצות. כדאי להתעניין ולהכיר את הסוגים מקרוב בטרם בוחרים. גם כאשר אתם יודעים מה לבחור, מסעדות יפניות טובות צריכות להכיל מבחר גדול של מאכלים בכל רובריקה, ולכן מומלץ לשאול בעצת המלצר בטרם בחירתכם הסופית.

שירות מלצרים אדיב

שירות המלצרים במסעדות היפניות צריך להיות אדיב, ובהתאם לגינונים של האי. בדרך כלל, ניכר כי מדובר בשירות קורקטי, אבל זו חלק מהתרבות היפנית. את אדיבותם של המלצרים היפניים יש לבדוק ברמת היעילות שלהם, ובאופן בו הם מגישים את המנה.

צוות מטבח יעיל ומיומן

גם זו תכונה שחשוב כי תבדקו לפני שתצאו אל מסעדות יפניות: שצוות המטבח הצפוי לכם מיומן ודואג מהר למנות של סועדיו. מבקרי מסעדות ודאי ידאגו להתריע בפניכם על מסעדה ששם זה לא כך, וכדאי מאד להיזהר, ולבחור במסעדות אשר לצד הפרפקציוניזם, גם מהירות ההגשה סבירה ואפילו מהירה.

מחירי המנות

מסעדות יפניות ידועות כמסעדות יקרות יותר אם הן מסעדות גורמה יפניות ויקרות פחות אם הן סניפים של סושיות. כדאי לדעת הבדל זה: במידה ואין לכם כסף רב לבילוי ואתם חפצים באוכל יפני, סושיות יכולות לספק לכם פתרון ראוי.

תשארו בקשר

כדי להמשיך לקבל מאיתנו כתבות ומתכונים, תשארו איתנו בקשר על ידי זה שתרשמו לניוזלטר שלנו:)

גלילה למעלה